Dlaczego nasze kominki?

SPRAWDZONA JAKOŚĆ I NAJWYŻSZA NIEZAWODNOŚĆ

  • Bezawaryjność , wytrzymałość i trwałość naszych kominków gazowych wyraża się objęciem ich  5-cio letnim okresem gwarancji na wszystkie elementy :  elektronika sterowania, palniki, palniki płomienia kontrolnego, termopara, iskrownik , korpus, szyba i oczywiście cały korpus kominka.

    logo 5latgwarancji a

  • W wielu restauracjach, hotelach i pensjonatach nasze kominki „pracując na siebie”  przyciągają klientów  niepowtarzalną atmosferą jaką tworzą. Bezawaryjność i niezawodność w ciągłej pracy jest niezbędnym warunkiem ich funkcjonowania.
  • Ponieważ, nasze kominki nie potrzebują zasilania prądem,  stanowią niezawodne źródło ciepła nawet w przypadku awarii prądu.

Najbardziej innowacyjne kominki

Firma Element4 od zawsze stawia na innowacyjność swoich produktów zostawiając konkurencję co najmniej o dwa kroki w tyle. Nie było więc wielkim zaskoczeniem kiedy to na targach Heart and Home 2019 w Wielkiej Brytanii jury postanowiło wyróżnić najnowszy model kominka o nazwie Summum 140 tytułem najlepszego kominka gazowego roku 2019. To wielkie osiągnięcie będące zwieńczeniem lat wysiłków firmy Element4. Nagroda została przyznana z uwagi na nowoczesny design produktu oraz wyjątkowo realistyczny efekt wizualny paleniska. „Summum 140 to pierwszy, tak szeroki kominek gazowy z palnikiem Real Flame. Zastosowane wzornictwo i piękny efekt płomienia przekroczył oczekiwania nas wszystkich.” – orzekli jurorzy przyznając prestiżową nagrodę. Wyróżnienie to pokrywa się z opiniami użytkowników, którzy od lat uznają Element4 za lidera w branży kominków gazowych klasy Premium.

najbardziej realistyczny ogień

  • Podwójny palnik

Zastosowanie dwóch, trzech a w niektórych modelach nawet czterech palników sprawia, że ogień wypełniający palenisko wygląda wyjątkowo realistycznie. Płomienie rozkładając się na większej głębokości paleniska zwiększając efekt jego przestrzenności.

Kominek z wieloma palnikami daje nam również korzyść ekonomiczną - koszt jeżo użytkowania może być mniejszy nawet do 40% bez negatywnego wpływu na wygląd płomieni.

Wiele palników to również duża rozpiętość mocy - od 2,7 do nawet 19 kW. Teraz możemy zamontować nawet bardzo szerokie palenisko w salonie o niewielkiej powierzchni bez niebezpieczeństaw jego przegrzania.

  • falowanie płomieni

Ważną rolę pełni funkcja falowania ognia, która działa w ten sposób, że ogień przygasa od największego do najmniejszego płomienia  w ciągu 20 minut, a potem z powrotem rośnie. Wygląd płomienia zyskuje wtedy na naturalnym wyglądzie przybierając różne kształty i wielkość.

 

 

Antyrefleksyjna szyba.

Ogień w naszym kominku gazowym będzie wyglądał jeszcze bardziej realistycznie jeśli będziemy na niego patrzeć przez szybę antyrefleksyjną. Dzięki temu połączymy piękno bezpośredniego widoku ognia z bezpieczeństwem i wygodą użytkowania kominka gazowego z zamkniętą komorą spalania.

tl szklo antyrefleksyjne

 

żażące się polana ceramiczne

W paleniskach naszych kominków gazowych efekt wyglądu tradycyjnego kominka opalanego drewnem zapewniają polana ceramiczne, które dodatkowo podczas palenia rozgrzewają się do czerwoności jak prawdziwe żarzące się szczapy i razem z unikalną konstrukcją palnika sprawiają niezwykłe efekty.

 

przemyślane rozwiązania konstrukcyjne

  • Specjalna konstrukcja zamocowania szyby  sprawia , że elementy mocujące są niewidoczne  i w efekcie widzimy tylko palenisko wraz z zabudową.
  • Elementy sterujące kominkiem schowane są w oddzielnej skrzynce sterowniczej,  która może być umieszczona w dowolnym miejsc przy kominku nie szpecąc jego obudowy.

Nasze kominki oferujemy Państwu w największym wyborze modeli

Dostępne w szerokości od 38 cm aż do 240 cm i w wysokości od 38 cm do 160 cm. W rozmaitych kształtach : płaskie, panoramiczne,  narożne, trójstronne, wyspowe,  vis-a-vis i czterostronne.

 broszura element4 1a

ponad to:

najważniejsze jest Bezpieczeństwo użytkowania

Na pierwszym miejscu jest bezpieczne użytkowanie kominka gazowego. Zapewniają to zastosowane w naszych kominkach sprawdzone i najwyższej klasy rozwiązania, potwierdzone przez najlepsze certyfikaty CE.

 

Szybka i łatwa obsługa

Automatyczne sterowanie pilotem umożliwia czasowe programowanie pracy kominka, utrzymywanie zadanej temperatury, zwiększanie i zmniejszanie płomienia a także zintegrowanie z systemem typu inteligentny budynek. 

Sterowanie może być również przeniesione do smartfona lub laptopa.

 

 

Przystępna cena

Najwyższa jakość nie musi oznaczać równie wysokiej ceny.  Nasze kominki gazowe sprzedawane są do prawie wszystkich krajów Europy i wielu pozaeuropejskich. Produkowane są więc dużymi seriami a sieć sprzedaży działa z pominięciem niepotrzebnych pośredników. Dzięki temu mogą być  oferowane taniej niż porównywalne modele innych producentów.

Profesjonalny i sprawny w działaniu serwis

Firma nasza zapewnia swoim klientom serwis gwarancyjny i pogwarancyjny działający na terenie całej Polski.

Postaw na sprawdzone rozwiązania - nasze kominki gazowe są sprzedawane od kilkudziesięciu lat na całym świecie.