Skip to main content

Kominek gazowy jest nie tylko praktyczny, ale też ekologiczny i bezpieczny dla użytkowników. Ponadto wyróżnia się estetycznym wyglądem.

Ceramiczne polana drzewne, które wypełniają palenisko kominka gazowego doskonale imitują drewno z tradycyjnego kominka. Wystarczy ustawić pilotem odpowiedni tryb funkcjonowania i będziemy mieć taki płomień, jaki sobie w danej chwili życzymy. Oprócz tego kominki gazowe mogą być także sterowane za pośrednictwem specjalnej aplikacji. Dają również możliwość ustawienia trybu automatycznego. Na korzyść kominka gazowego działa dodatkowo fakt, że nie wymaga on czyszczenia, ponieważ nie kopci i nie wytwarza popiołu. Co więcej nie szkodzi środowisku naturalnemu, ponieważ nie produkuje toksycznego smogu. Ten atut jest szczególnie ważny w rejonach Polski, gdzie zakazuje się opalania domostw drewnem emitującym niebezpieczne dla zdrowia pyły i gazy. Nad bezpieczeństwem użytkowników takiego kominka czuwa specjalistyczny sterownik odcinający dopływ gazu w razie awarii. Wybór konkretnego modelu, który postawimy w salonie, pokoju dziennym, czy w innym miejscu, nie jest łatwy, ponieważ firma oferuje ogromną paletę możliwości: od małych piecyków o szerokości wynoszącej około 40 cm po obszerne, panoramiczne, kilkumetrowe paleniska. Klient może zdecydować także jaki chce mieć rodzaj przeszklenia kominka (m.in. frontowy, trójstronny, narożny, czy czterostronny), a także jaka ma być jego wysokość oraz design. Kominek gazowy pozwala nam na różne sposoby odprowadzania spalin z kominka: pionowy lub poziomy przewód powietrzno-spalinowy z nasadą turbo, przewody dwuścienne ze stali nierdzewnej, tradycyjny komin (po wcześniejszym przerobieniu), bądź mechaniczny wyciąg spalinowy.

tl 73h med

Kominki gazowe oznaczają także wygodę dla ich posiadaczy, gdyż nie muszą oni starać się o zgromadzenie przed sezonem grzewczym odpowiedniej ilości drewna kominkowego czy też martwić się o miejsce do jego przechowywania. W tym wypadku paliwo potrzebne do pracy kominka dostarczane jest bezpośrednio za pomocą przewodu gazowego a zużywamy go dokładnie tyle, ile potrzebujemy. Jeżeli zrobi się zbyt ciepło możemy momentalnie zmniejszyć wielkość płomieni a jeśli chcemy już pójść spać możemy kominek natychmiastowo wyłączyć.